Skip to content
about_3

 

 

WACHGRAFIA-BIO

Witam Cię serdecznie w moim świecie kolorów i kształtów!
Nazywam się Michał Wach i pochodzę z Kielc, stolicy Gór Świętokrzyskich.

Zajmuje się projektowaniem graficznym, ilustracją, fotografią i modą uliczną.
Od najmłodszych lat czułem więź ze sztuką rysując wszędzie i po wszystkim. Dziecięca zabawa – język, którym komunikowałem się z otaczającym mnie światem. Z czasem ta „zabawa” stała się naturalnym kierunkiem, drogowskazem w moim życiu.

W drugiej połowie lat 90-tych zaczęła się moja fascynacja hip-hopem i wtedy po raz pierwszy zetknąłem się z graffiti i tańcem break dance. To była „miłość od pierwszego wejrzenia”. Malowałem mury i tańczyłem. Nic innego nie poza tym nie istniało. Zacząłem przerabiać i malować pierwsze t- shirty i bluzy – najpierw dla siebie, a z czasem dla moich przyjaciół. Kiedy dostałem się do Liceum Plastycznego (w którym poznałem tajniki warsztatu artystycznego), tworzenie w moim wykonaniu stało się bardziej przemyślane i dopracowane.

W latach 2000 – 2005 zacząłem opracowywać wzory ubrań dla kilku polskich marek hip-hopowych, pojawiających się na rynku późniejszego “streetwearu” który dopiero raczkował . W międzyczasie stworzyliśmy lokalnie z moim przyjacielem pierwsze autorskie ubrania, które zyskały aprobatę znajomych – tak narodziła się nasza pierwsza marka odzieżowa.

W 2009 roku w Irlandii założyliśmy studio graficzne MadMosquito, które zajmowało się projektowaniem graficznym i malarstwem wielkoformatowym (murale). Po powrocie do Polski ruszyliśmy z pierwszym brandem streetwearowym. Od tamtego czasu, przez ostatnich kilkanaście lat, tworzyłem koncepcyjną markę Oku Aku, w której odpowiadałem za wszystkie aspekty kreacji i produkcji prototypów oraz uczestniczyłem w targach w kraju i za granicą.

Od 2020 roku działam jako freelancer, koncentrując się głowie na logotypach, ilustracjach, fotografii produktowej i projektowaniu grafik pod media społecznościowe. Tworzę także obrazy oraz biżuterię.

W projektowaniu ważne są dla mnie: estetyka, kolor, geometria i nieszablonowe rozwiązania oraz dbałość o detal.